Nábytok
„Ako si zariadiť obývačku - Hygge“
02.10.2017
  • Záhada ružového plameniaka

    Je to oficiálne - pokojne zabudnite na jednorožce, aktuálnym hitom č.1 sú plameniaky. Ružové, dlhonohé, dlhokr…

Zariadiť si obývačku moderne, ale pritom pohodlne, to môže byť skutočný oriešok. Vyskúšajte dánsky osvedčený recept na krásne zariadený interiér, ktorý môžete nazývať domovom. Vitajte vo svete hygge, kde sa snúbi jednoduchosť a pohodlie so škandinávskym dizajnom. Dnes vás ním prevedieme, a snáď i inšpirujeme.

 

V jednoduchosti je krása

Veľké plochy ako steny, podlahy, či veľké kusy nábytku vyberajte v klasických farbách - čiernej, bielej a odtieňoch sivej. Pôsobia čisto, minimalisticky a výborne sa kombinujú s prírodnými materiálmi ako sú drevo a tehly. Navyše, nechávajú priestor pre konečné doladenie interiéru doplnkami. 

 

   

   

 

Geometria 

Pridajte do obývačky geometrické prvky - drôtené misy, lustre, kovové konštrukcie menšieho nábytku. Pôsobia moderne, jednoducho, a zároveň narozdiel od plných plôch opticky zväčšia priestor. 

 

  

 

  

 

Mäkké textílie

Pohodlie bez mäkkučkých vankúšov a plédov? To snáď ani nie je možné. Textilnými doplnkami nešetrite, oceníte ich nielen v zime, ale i v chladnejšie večery počas celého roka. Keďže základ miestnosti máte postavený na neutrálnych tónoch, nemusíte sa pri textíliách vyhýbať ani farbám a vzorom. 

 

  

  

 

Stojacie lampy

Interiér v ktorom je šero, nepôsobí nikdy útulne. Pridaním šikovnej stojacej lampy do obývačky nielen zaplníte prípadné "hluché" miesto, ale dodáte jej i severský šmrnc a potrebné svetlo. 

 

  

  

 

Hravé steny

Vytvorte si na jednej stene koláž z obrázkov a plagátov, minimalistický interiér nebude pôsobiť stroho, ale naopak sviežo. Navyše si môžete vyskladať svoju vlastnú nástenku, pozostávajúcu z vecí, ktoré máte radi, a mať ich tak neustále na očiach. A čo umocní domácu pohodu viac ako to, čo / ten, koho máte radi, však? :)

 

  

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Čerstvé novinky zo sveta bývania a dizajnu?

Inšpirácie pre krásny interiér môžu zaklopať i na dvere vášho domova, otvoríte?