Nábytok

„Bytové doplnky skrášlia váš interiér“

21.10.2016

Dekorácie a doplnky sú samotnou čerešničkou interiéru. Skrášľujú a dolaďujú naše domovy a rovnako zvýraznia štýl v nábytku. Dekoráciami nie sú len starožitné sošky či sloníky z ružového porcelánu, ako si ľudia často klamne myslia. Domácnosť si môžete dokrášliť aj  pestrofarebnými obrazmi, vankúšmi, či netradičnými svietidlami.

Využite svoju fantáziu a zdokonaľte váš interiér pomocou bytových doplnkov. Okamžite ho premenia na štýlové a pritom útulné miesto, ktoré môžete nazývať domovom. Zadovážte si fotorámčeky s fotografiami vašich blízkych, schovajte nepotrebné veci, vyberte pekný koberec. Peknou sviečkou , či moderným svietnikom tiež nič nepokazíte. Vhodné bytové doplnky jednoducho dodajú interiéru ten pravý šmrnc.

Váša domácnosť odzrkadľuje vaše vnútro a charakter. Je to miesto, kam sa radi vraciate, je to váš domov, ktorého atmosféru môžete zachytiť práve pridaním rôznych bytových doplnkov. Keramika, textil, umelecké a starožitné predmety či DIY dekorácie, fantázií sa medze nekladú.

Nábytok je síce základ každej domácnosti, no bez dekorácií by váš domov pôsobil neútulne a chladne. Premeňte svoje nápady na skutočnosť a dolaďte svoj byt k dokonalosti.

Bytové doplnky sa dajú rozdeliť na úžitkové a dekoračné. Úžitkové sú doplnky, ktoré okrem vzhľadu plnia aj praktický účel. Patria sem svietidlá, koberce, textílie, hodiny, vešiaky alebo rôzne misky či stojany na kvety. Dekoračné bytové doplnky slúžia najmä na okrasu. Pre niekoho zbytočnosti, no nič nedokáže zachytiť pravú domácu atmoféru ako dekoračné doplnky. Patria sem svietniky, vázy, obrazy, fotorámčeky alebo nástenné dekorácie.

Ako vyberať bytové doplnky?

Veľkosť a štýl doplnkov samozrejme záleží od interiéru. Dôležité je si najskôr zadovážiť všetok nábytok a až potom k nemu doladiť doplnky, nie naopak. Bytovými dekoráciami totiž dopĺňate celkový vzhľad vášho interiériu. Sedačku podľa jedného vankúša alebo stôl podľa obrusu vyberiete len veľmi ťažko. 

 

Veľkosť je dôležitá

Pri kúpe bytových doplnkov dbajte na veľkosť priestoru, ktorý máte k dispozícií. Veľké dekorácie v malom priestore vám budú uberať z miesta a malé kúsky vo veľkej miestnosti sa vám zase úplne stratia.

Niekedy je menej viac. Ani s doplnkami to netreba preháňať. Nedá sa však presne povedať, aký je ideálny počet bytových dekorácií, preto je dôležité sa riadiť vlastným úsudkom. Interiér je vkusný práve vtedy, keď sú v ňom doplnky zladené so zariadením. Vopred si teda premyslite, aký výsledný efekt chcete dosiahnuť.