Rady,tipy, triky

„Bicykel v byte? Jasné!“

04.07.2017

Či už sami patríte k nadšeným  cyklistom, alebo s takým nadšencom žijete, určite sa stretávate s otázkou - ako doma uskladniť bicykel? Obzvlášť, pokiaľ  "doma" neznamená rodinný dom ale regulérny mestský byt, kde je každý centimeter vzácny. V dnešnom návode sa dozviete ako sa s bicyklom v byte majstrovsky vysporiadať.

 

Bicykle sú skvelé - vďaka nim sa vieme bez obáv z dopravnej zápchy spoľahlivo premiestniť z bodu A do bodu B, športujeme, chodíme na dlhšie výlety do prírody a celkovo si vďaka nim užívame veľa zábavy. V poslednej dobe sú také populárne, že už aj v našich zemepisných šírkach nie je problém (našťastie) nájsť množstvo turistických cyklotrás, mestských cyklochodníkov a pouličných stojanov na ich pohodlné a bezpečné odparkovanie. Čo ale s bicyklom doma? Pokiaľ nemáte pivničné priestory, povalu alebo garáž, môže byť jeho uskladnenie tvrdý oriešok. Máte ale niekoľko jednoduchých možností ako sa s ním popasovať, či už ho chcete schovať úplne alebo s ním pracovať ako so súčasťou interiéru.

1. Priznajte farbu

Najjednoduchší spôsob ako doma schovať bicykel je ... neschovávať ho vôbec, ale naopak, šikovne z neho spraviť súčasť interiéru. Môžete ho vystaviť pomocou úchytných systémov na bicykle alebo zapojiť fantáziu a použiť vhodný nábytok, pôvodne určený na iný účel - napríklad policové systémy nad posteľ alebo skrinky nad práčku. No a tí najkreatívnejší cyklisti si môžu vyrobiť rôzne DIY úchytky a svojich dvojkolesových mestských tátošov vystaviť na stene ako dekoráciu. Pre dokonalý efekt môžete celú scenériu ešte vyšperkovať  doplnkami, ktoré ladia s bicyklom. 

 

 

2. Kamufláž

Ak je Váš partner zanieteným milovníkom horskej cyklistiky, no už menším priaznivcom okamžitej očisty bicykla alebo jednoducho máte pocit, že bicykel by narúšal Váš interiér, môžete ho veľmi jednoducho schovať. Možno ste ani netušili, že všetko potrebné doma už máte. Ak máte dostatočne veľkú miestnosť ako je pracovňa alebo hosťovská izba, poslúži tu väčšia skriňa, ktorú jednoducho neprisuniete úplne k stene. Priestor, ktorý necháte voľný môžete potom použiť ako stále parkovacie miesto pre bicykel. Pokiaľ máte zas napríklad v chodbe veľké vstavané skrine s policami, môžete ich pár vybrať, aby ste vytvorili dostatočne veľký priestor pre vertikálne uskladnenie bicykla. Ak nemienite z bicykla priznať ani kúsok, pomôže záves

A hneď sa uskladnenie bicykla v byte zdá jednoduchšie, však? Snáď si aj vďaka týmto šikovným tipom maximálne užijete tohtoročnú cyklistickú sezónu. Prajeme veľa šťastných kilometrov!