DIY

„DIY Pegboard“

05.06.2017

Možno ste i vy podľahli najnovšiemu "office decor " trendu - pegboardom. Okrem toho, že majú estetickú funkciu, plnia i praktickú úlohu a sú úžasne minimalistické k tomu. Skrátka, najvyšší čas si nejaký zadovážiť do vašej kancelárie, či domov k pracovnému stolu. 

 

Pokiaľ sa svojho pegboardu už neviete dočkať a práca v kancelárii vás naplno vyťažuje, môžete si jednoducho vybrať niektorý z ponuky na Evilii. Pre ostatných, ale aj domácich majstrov a milovníkov DIY, je tu tento jednoduchý návod na jeho výrobu.

 

 

Budete potrebovať :

 - Drevenú preglejku ľubovoľnej veľkosti, hrúbky cca 3 cm

 - Drevené kolíky alebo tyč s priemerom použitých vrtákov

 - Farbu na drevo

 - Vŕtačku, štetce, lepiacu pásku

 

 

Postup : (Doba výroby cca.120 min.)

1. Na preglejke si za pomoci ceruzky a pravítka narysujte šachovnicu, aby ste získali geometricky presné body

2. Zakreslené body navŕtajte po celej ploche dosky ( alebo s vynechaním okrajov cca 7 cm) do hĺbky asi 2/3 hrúbky preglejky

3. Presvedčte sa, že v navŕtaných otvoroch nezostal prach ( pokiaľ áno, jednoducho vás ho zbaví vysávač). Pokiaľ chcete svoj pegboard farebný, pomocou penového štetca opatrne naneste na preglejku prvú, a po zaschnutí i druhú vrstvu farby. Farba by nemala stekať do navŕtaných otvorov, aby vynikol kontrast. 

4. Kým Vám schne farba na takmer hotovom pegboarde, môžete pracovať na výrobe kolíkov. Pokiaľ nemáte k dispozícii hotové kolíky, narežte drevenú tyčku s priemerom odpovedajúcim otvorom na pegboarde na kúsky. Tie potom prelepte lepiacou páskou tak, aby ste ohraničili asi 1 cm dĺžky kolíka, ktorú následne natriete ľubovoľnou farbou. Na našom prírodnom pegboarde pekne vynikli hravé veselé farby, v kombinácii so zemitými odtieňmi sivej a hnedej, ale parádu urobí aj klasická čierno-biela kombinácia.

 

 

5. Hotovo! Svoj nový pegboard si jednoducho zaveste na stenu.

 

 

* Špeciálny tip Evilie - pegboardy vyzerajú výborne nielen v pracovni, ale napríklad i v predsieni, či nad kozmetickým stolíkom. Môžete si na nich prehľadne vystaviť rôzne doplnky, bižutériu, ale pokojne aj kľúče. 

 

Túto DIY inšpiráciu pre vás pripravil náš šikovný grafik Maťo.