„DIY Pegboard“
Zuzana Michalíková
05.06.2017
  • Vyrobte si jedinečnú lavicu do predsiene !

    Podstatou DIY je vyrobiť za čo najmenej peňazí, čo najoriginálnejší kúsok. A presne taká je aj dnešná inšpirác…

  • Jednoduchý DIY - 3D obrázok

    Ďalší skvelý tip na jednoduchú ale zato krásnu dekoráciu do bytu máme pre vás tentokrát od blogerky Evky. Navy…

Možno ste i vy podľahli najnovšiemu "office decor " trendu - pegboardom. Okrem toho, že majú estetickú funkciu, plnia i praktickú úlohu a sú úžasne minimalistické k tomu. Skrátka, najvyšší čas si nejaký zadovážiť do vašej kancelárie, či domov k pracovnému stolu. 

 

Pokiaľ sa svojho pegboardu už neviete dočkať a práca v kancelárii vás naplno vyťažuje, môžete si jednoducho vybrať niektorý z ponuky na Evilii. Pre ostatných, ale aj domácich majstrov a milovníkov DIY, je tu tento jednoduchý návod na jeho výrobu.

 

 

Budete potrebovať :

 - Drevenú preglejku ľubovoľnej veľkosti, hrúbky cca 3 cm

 - Drevené kolíky alebo tyč s priemerom použitých vrtákov

 - Farbu na drevo

 - Vŕtačku, štetce, lepiacu pásku

 

 

Postup : (Doba výroby cca.120 min.)

1. Na preglejke si za pomoci ceruzky a pravítka narysujte šachovnicu, aby ste získali geometricky presné body

2. Zakreslené body navŕtajte po celej ploche dosky ( alebo s vynechaním okrajov cca 7 cm) do hĺbky asi 2/3 hrúbky preglejky

3. Presvedčte sa, že v navŕtaných otvoroch nezostal prach ( pokiaľ áno, jednoducho vás ho zbaví vysávač). Pokiaľ chcete svoj pegboard farebný, pomocou penového štetca opatrne naneste na preglejku prvú, a po zaschnutí i druhú vrstvu farby. Farba by nemala stekať do navŕtaných otvorov, aby vynikol kontrast. 

4. Kým Vám schne farba na takmer hotovom pegboarde, môžete pracovať na výrobe kolíkov. Pokiaľ nemáte k dispozícii hotové kolíky, narežte drevenú tyčku s priemerom odpovedajúcim otvorom na pegboarde na kúsky. Tie potom prelepte lepiacou páskou tak, aby ste ohraničili asi 1 cm dĺžky kolíka, ktorú následne natriete ľubovoľnou farbou. Na našom prírodnom pegboarde pekne vynikli hravé veselé farby, v kombinácii so zemitými odtieňmi sivej a hnedej, ale parádu urobí aj klasická čierno-biela kombinácia.

 

 

5. Hotovo! Svoj nový pegboard si jednoducho zaveste na stenu.

 

 

* Špeciálny tip Evilie - pegboardy vyzerajú výborne nielen v pracovni, ale napríklad i v predsieni, či nad kozmetickým stolíkom. Môžete si na nich prehľadne vystaviť rôzne doplnky, bižutériu, ale pokojne aj kľúče. 

 

Túto DIY inšpiráciu pre vás pripravil náš šikovný grafik Maťo.

 

 

 

Čerstvé novinky zo sveta bývania a dizajnu?

Inšpirácie pre krásny interiér môžu zaklopať i na dvere vášho domova, otvoríte?