„10 feng shui tipov ako nájsť lásku“
evilia.sk
15.02.2017
  • Malá kúpeľňa? Žiadny problém!

    Kúpeľňa je nielen miestom pre očistu tela, ale i duše. Veľkorysý priestor ponúka veľa možností ako si zariadiť…

  • Ako zvýšiť efektivitu práce?

    Vedeli ste, že Slováci v práci strávia v priemere asi 1997 hodín ročne ?  To už určite stojí za pokus si praco…

Tohtoročný Valentín je za nami a mnohí nezadaní si pravdepodobne vydýchli, s predsavzatím, že ďalší sviatok zamilovaných už nestrávia sami. Vedeli ste, že láska sa dá nájsť i s pomocou feng shui?

 

      1. Čistý stôl

Uprataný interiér nemá iba praktický význam, neporiadok symbolizuje minulosť,  od ktorej je nutno sa odpútať – či už to znamená minulý vzťah alebo osamelý život.

      2. Párový nábytok

Nábytok sa snažte zaobstarať si vždy v páre – kreslá, konferenčné stolíky, komody a najmä nočné stolíky v spálni.  Jednoducho si interiér zariaďte akoby bol určený pre pár. Z praktického hľadiska tento tip taktiež dáva zmysel – keď svoju polovičku nájdete, nebudete musieť interiér dopĺňať a budete ho mať zariadený v jednotnom štýle.

       3. « Dvaja »

.. aké krásne je byť dvaja.. Je to presne ako v tej pesničke. Párové symboly dobre vyzerajú a prinášajú do interiéru tú správnu energiu. Obraz dvoch ľudí, dve sošky alebo svietniky -  jednoducho i pri dekorovaní myslite párovo. Na doplnky akými sú osamelý kvet vo váze, či výrazná soška, radšej rýchlo zabudnite. Výnimkou sú pivónie v odtieňoch ružovej, ktoré  symbolizujú nové príležitosti pre vzťahy a nádej.

       4.  Posteľ

Posteľ je (nielen) vo feng shui jedným z najdôležitejších symbolov pre pár. U prikrývok sa vyhnite farbám v odtieňoch červenej, bielej a jasnozelenej. Naopak ružová, fialová alebo pastelová zelená sú pre lásku ako magnet. Pozor na marhuľovú, vraj môže priniesť neveru.

      5.   Sviečky

Zaobstarajte si domov dve sviečky a zapáľte ich obe naraz. Najvhodnejšia je ružová farba.

 

 

       6. Kvety

O pozitívnych účinkoch kvetov na našu psychickú pohodu niet pochýb, okrem toho sú ale i skvelým « čističom energie », ktorý správne naladí vás i váš domov na príchod novej lásky. 

      7. Stará láska nehrdzavie

...ale to neznamená, že neprekáža vašim novým vzťahom. Zbavte sa v interiéri všetkých pripomienok minulých vzťahov – fotiek a suvenýrov z dovoleniek. Pokiaľ to nedokážete, na nový vzťah nie je pripravený váš interiér ani vy.

     8. Starajte sa o rastliny

Príkladne zalievajte izbové rastliny, doprajte im pekný kvetináč a starajte sa o ne. Pozor najmä na vysychajúce rastliny v severozápadnom rohu miestnosti – neprospievajú súčasným ani potenciálnym vzťahom.

   9. Aktivujte energetické body

Dámy i páni môžu aktivovať energetický priestor lásky /nachádza sa v severozápadnom rohu miestnosti/ umiestnením ružového ženského elementu – napríklad polodrahokamu, svietnika alebo vázy.

    10.  Špeciálne pre dámy

Slobodné dámy by mali aktivovať  severozápadný roh v spálni umiestnením maskulínneho prvku. Skúste napríklad zavesiť na stenu hodiny, na stolík položte metalickú sošku alebo rádio. Odporúča sa i obraz vysneného muža, povedzme Brada Pitta – v tomto prípade ale odporúčame dekoráciu zvesiť pri skutočnej mužskej návšteve, mohla by pôsobiť odradzujúco.

 

 

Či už v magickú moc feng shui veríte alebo nie, jeho zásady väčšinou vychádzajú z logických predpokladov a faktov. Vďaka týmto radám si teda nielen skrášlite a spríjemnite domov, ale ktovie, možno i nájdete životného partnera.

 

Čerstvé novinky zo sveta bývania a dizajnu?

Inšpirácie pre krásny interiér môžu zaklopať i na dvere vášho domova, otvoríte?