Nábytok

„Kúsok Talianska v spálni“

22.05.2017

Talianska spálňa nemusí nutne znamenať  to, čo si predstavíme pod pojmom "talianske manželstvo". Naopak, spálne zariadené talianskym nábytkom sú znakom nadčasovosti a vyzretosti i dobrého vkusu ich majiteľa. Namiesto nesúladu prinášajú totiž do interiéru čisté línie a harmóniu. 

 

Zariadenie spálne býva jednou z posledných vecí, na ktorú pri výbave domácnosti ľudia zvyknú myslieť. Dôvody sú rôzne - spálňový nábytok nebýva na očiach návštevám tak, ako napríklad ten v predsieni alebo obývačke. Spálňu vnímame ako miesto, kde iba spíme, a teda jej zariadenie môže byť podľa nás druhoradé, dôležitý je pre nás z praktického hľadiska najmä kvalitný matrac a na ostatnom nezáleží. Zariadenie spálne by sme však nemali podceňovať - predsa len, práve v tejto miestnosti sa ráno prebúdzame a začíname tu nový deň, a rovnako, do tejto miestnosti sa večer vraciame, aby sme načerpali nové sily na ďalší deň. 

 

 

Ak sa teda už rozhodnete, že si svoju spálňu zariadite finálne a nie iba "aby to nejak bolo" , je dobré poobzerať sa po nadčasových kúskoch, ktore vydržia roky a desaťročia. A to nielen z hľadiska vkusu, ale i opotrebovania materiálov. Práve talianske spálne nepodliehajú sezónnym trendom a sú zárukou kvality, ktorá pretrváva. Niekomu sa pri slovnom spojení "taliansky nábytok" vybaví vyumelkované a prezdobené zariadenie s historickým nádychom. Faktom ale je, že talianske spálne môžu mať aj jednoduchú, súčasnú podobu a čisté línie. Záleží iba od vášho vkusu a toho, pre ktorý typ spálne sa rozhodnete.

 

 

Pri zariaďovaní spálne talianskym nábytkom býva spravidla lepšie, než kupovať jednotlivé kúsky postupne, siahnuť rovno po celej nábytkovej zostave. Kvalitná talianska spálňa je investícia, a pokiaľ si napríklad kúpite posteľ a komodu s tým, že ďalší rok prikúpite skriňu a nočný stolík, môže vám výrobca alebo ponuka na trhu skrížiť plány. 

 

 

Základ spálňovej zostavy tvorí posteľ, skriňa a nočný stolík. K nim sa v sérii môže pridať komoda, zrkadlo alebo napríklad toaletný stolík. Pokiaľ nie ste zástancom klasickej elegancie a prvoplánového dokonalého "looku" interiéru, môžete akúkoľvek zostavu "rozbiť" doplnkami. Koberec s dlhším vlasom, výrazná stolná lampa, dizajnový konferenčný stolík, obraz od obľúbeného súčasného maliara alebo výrazná svieža farba na jednej zo stien, budú v tomto prípade fungovať výborne.

 

 

" Na Taliansku mi (okrem môjho manžela, samozrejme :) najviac učaroval miestny prístup k životu a bývaniu. Prejavuje sa nielen kvalitným jedlom a vínom, ale napríklad aj nábytokom. Taliani si jednoducho chcú život vychutnávať a neuspokoja sa s druhou akosťou. Myslím, že práve to je kľúč k tomu ako v dnešnej uponáhľanej dobe môžete naplno prežiť každú chvíľu a uvedomovať si jedinečnosť i na prvý pohľad, všedného, okamihu. " 

Katarína Halabicová Cervello 

28 r, e-commerce specialist, Maranello, IT

 

Text : redakcia evilia.sk

Foto : evilia.sk, bighome.sk