„Kúsok Talianska v spálni“
evilia.sk
22.05.2017
  • Aká postieľka je vhodná pre bábätko?

    Pri výbere správnej detskej postieľky nie sú najdôležitejším faktorom cena, farba, ani to, ako ladí so zvyškom…

  • Tajomstvo krásy

    Poznáte to – ráno vstanete s vedomím, že nestíhate. Viete to od prvého momentu, kedy sa pozriete do zrkadla a…

Talianska spálňa nemusí nutne znamenať to, čo si predstavíme pod pojmom "talianske manželstvo". Naopak, spálne zariadené talianskym nábytkom sú znakom nadčasovosti, vyzretosti a dobrého vkusu ich majiteľa. Namiesto nesúladu totiž prinášajú do interiéru čisté línie a harmóniu. 

 

Zariadenie spálne býva jednou z posledných vecí, na ktorú pri výbave domácnosti ľudia zvyknú myslieť. Dôvody sú rôzne - spálňový nábytok nebýva na očiach návštevám tak, ako napríklad ten v predsieni alebo obývacej izbe. Spálňu vnímame ako miesto, kde iba spíme, a teda jej zariadenie môže byť podľa nás druhoradé. Dôležitý je pre nás najmä kvalitný matrac a na ostatnom nezáleží. Zariadenie spálne by sme však nemali podceňovať. Veď práve v tejto miestnosti sa ráno prebúdzame a začíname tu nový deň, a rovnako, sem sa večer vraciame, aby sme načerpali nové sily. 

 

 

Ak sa teda už rozhodnete, že si svoju spálňu zariadite finálne a nie iba "aby to nejak bolo" , je dobré poobzerať sa po nadčasových kúskoch, ktore vydržia roky a desaťročia. A to nielen z hľadiska vkusu, ale i opotrebovania materiálov. Práve talianske spálne nepodliehajú sezónnym trendom a sú zárukou kvality, ktorá pretrváva. Niekomu sa pri slovnom spojení "taliansky nábytok" vybaví vyumelkované a prezdobené zariadenie s historickým nádychom. Faktom ale je, že talianske spálne môžu mať aj jednoduchú, súčasnú podobu a čisté línie. Záleží iba od vášho vkusu a toho, pre ktorý typ spálne sa rozhodnete.

 

 

Pri zariaďovaní spálne talianskym nábytkom býva spravidla lepšie, než kupovať jednotlivé kúsky postupne, siahnuť rovno po celej nábytkovej zostave. Kvalitná talianska spálňa je investícia, a pokiaľ si napríklad kúpite posteľ a komodu s tým, že ďalší rok prikúpite skriňu a nočný stolík, môže vám výrobca alebo ponuka na trhu skrížiť plány. 

 

 

Základ spálňovej zostavy tvorí posteľ, skriňa a nočný stolík. K nim sa v sérii môže pridať komoda, zrkadlo alebo napríklad toaletný stolík. Pokiaľ nie ste zástancom klasickej elegancie a prvoplánového dokonalého "looku" interiéru, môžete akúkoľvek zostavu "rozbiť" doplnkami. Koberec s dlhším vlasom, výrazná stolná lampa, dizajnový konferenčný stolík, obraz od obľúbeného súčasného maliara alebo výrazná svieža farba na jednej zo stien, budú v tomto prípade fungovať výborne.

 

 

" Na Taliansku mi (okrem môjho manžela, samozrejme :) najviac učaroval miestny prístup k životu a bývaniu. Prejavuje sa nielen kvalitným jedlom a vínom, ale napríklad aj nábytokom. Taliani si jednoducho chcú život vychutnávať a neuspokoja sa s druhou akosťou. Myslím, že práve to je kľúč k tomu ako v dnešnej uponáhľanej dobe môžete naplno prežiť každú chvíľu a uvedomovať si jedinečnosť i na prvý pohľad, všedného, okamihu. " 

Katarína Halabicová Cervello 

28 r, e-commerce specialist, Maranello, IT

 

Text : redakcia evilia.sk

Foto : evilia.sk, bighome.sk

 

Čerstvé novinky zo sveta bývania a dizajnu?

Inšpirácie pre krásny interiér môžu zaklopať i na dvere vášho domova, otvoríte?