Nábytok
„Ako si zariadiť obývačku - Hygge“
Zuzana Michalíková
02.10.2017
  • Záhada ružového plameniaka

    Je to oficiálne - pokojne zabudnite na jednorožce, aktuálnym hitom č.1 sú plameniaky. Ružové, dlhonohé, dlhokr…

  • Ako by zariadili váš byt módni návrhári?

    Spolupráce svetoznámych dizajnérov s retailovými odevnými značkami aktuálne hýbu svetom módy. Bolo teda iba ot…

Zariadiť si obývačku moderne, ale pritom pohodlne, to môže byť tvrdý oriešok. Vyskúšajte osvedčený dánsky recept na krásne zariadený interiér, ktorý môžete nazývať domovom. Pohodlný gauč, mäkká deka a mihotajúce sa svetlo sviečky? Vitajte vo svete hygge, kde sa snúbi jednoduchosť a pohodlie so škandinávskym dizajnom.

 

 

V jednoduchosti je krása

Veľké plochy ako steny, podlahy, či veľké kusy nábytku vyberajte v klasických farbách - čiernej, bielej a odtieňoch sivej. Pôsobia čisto, minimalisticky a výborne sa kombinujú s prírodnými materiálmi, napríklad drevom a tehlami. Navyše, nechávajú priestor pre konečné doladenie interiéru doplnkami. 

 

   

   

 

Geometria 

Pridajte do obývačky geometrické prvky - drôtené misy, lustre alebo kovové konštrukcie menšieho nábytku. Pôsobia moderne, jednoducho, a zároveň, narozdiel od plných plôch, opticky zväčšia priestor. 

 

  

 

  

 

Mäkké textílie

Pohodlie bez mäkkučkých vankúšov a plédov? To, hádam, ani nie je možné. Textilnými doplnkami nešetrite. Oceníte ich nielen v zime, ale i v chladnejšie letné večery. Keďže základ miestnosti máte postavený na neutrálnych tónoch, nemusíte sa pri textíliách vyhýbať ani farbám a vzorom. 

 

  

  

 

Stojacie lampy

Interiér, v ktorom je šero, nepôsobí nikdy útulne. Pridaním šikovnej stojacej lampy zaplníte prípadné "hluché" miesto, a zároveň dodáte miestnosti severský šmrnc a potrebné svetlo. 

 

  

  

 

Hravé steny

Máte radi skôr hravé interiéry? S nástennou kolážou z obrázkov a plagátov žiadny minimalistický priestor nebude pôsobiť stroho. Navyše, môžete si vyskladať svoju vlastnú nástenku, pozostávajúcu z vecí, ktoré máte radi, a mať ich tak neustále na očiach. A čo umocní domácu pohodu viac ako to, čo máte radi, však? :)

 

  

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Čerstvé novinky zo sveta bývania a dizajnu?

Inšpirácie pre krásny interiér môžu zaklopať i na dvere vášho domova, otvoríte?