Rady,tipy, triky

„5 horúcich interiérových trendov za facku“

18.07.2017

Trendy v interiéroch, rovnako ako vo všetkom, majú okrem kladov i odvrátenú stranu. Tou je ich dočasnosť. Niet preto divu, že sa nám do trendov nie vždy chce investovať väčšie sumy peňazí. Máme pre vás ale dobrú správu - týchto 5 trendov sezóny si zaručene môže dovoliť každá domácnosť.

 

1. Terakota

Terakota je absolútnym hitom sezóny. Populárne sú nielen exteriérové a interiérové terakotové obklady a dlažby, ale aj rôzne drobné doplnky. Vyskúšajte presadiť svoje sukulenty do terakotového kvetináča a pokojne prineste terakotu i do kuchyne. Veľmi obľúbené sú totiž práve rôzne kuchynské doplnky z tohto materiálu.

 

 

2. Mramor

Hoci mramor patrí do kategórie luxusných materiálov, do dnešného výberu sme ho zaradili tiež. Ide totiž o to, akým spôsobom ho do interiéru zakomponujete. Obľúbené sú DIY so samolepiacimi "mramorovými" tapetami, ktoré sa jednoducho prilepia na povrch, napríklad dosky stola. Taktiež ale môžete použiť iba malú mramorovú tabuľu ako dekoračný prvok na písací stôl alebo rôzne iné menšie doplnky.

 

 

3. Mriežky a pegboardy

Skvelým spôsobom, ako za pár korún luxusne vynoviť veľkú plochu, je pridanie mriežky alebo pegboardu. Tie sú nielen dekoráčným, ale i parádne funkčným trendom sezóny. Môžete si na ne vystaviť rôzne drobnosti v pracovni, kozmetiku, kľúče - skrátka čokoľvek vás napadne.  Krásne pegboardy nájdete tu , pre šikovné ručičky sme pripravili tento návod na ich výrobu.

 

 

4. Sivé steny

Nie je nič jednoduchšie, ako vymaľovať. A pokiaľ to zvládnete sami, vašu peňaženku tento trend určite nezaťaží. Módne sú celosivé aj čiastočne sivé steny. Odporúčame natrieť našedo iba jednu stenu. Tí najodvážnejší môžu vyskúšať i sivý geometrický vzor. Odtiene sivej vyberajte tak, aby predovšetkým ladili so zvyškom interiéru a ulahodili vášmu vkusu. 

 

 

5. Korok

Korok je cenovo dostupný materiál, avšak nielen preto nás teší, že je aktuálne číslo jeden v rebríčku obľúbenosti materiálov. In sú korkové prestierania do kuchyne a rôzne podložky, ale aj celokorkové dekoračné steny a drobné korkové detaily. 

 

 

Páčila sa vám dnešná inšpirácia? Dajte nám vedieť na našom Facebooku!