Rady,tipy, triky
„Bicykel v byte? Jasné!“
Zuzana Michalíková
04.07.2017
  • Farby v interiéri - ŽLTÁ

    Vhodne používať farby v interiéri je jednou z najnáročnejších úloh pri zariaďovaní bývania. Nečudo preto, že v…

  • 5 horúcich interiérových trendov za facku

    Trendy v interiéroch, rovnako ako vo všetkom, majú okrem kladov i odvrátenú stranu. Tou je ich dočasnosť. Niet…

Či už sami patríte k nadšeným cyklistom, alebo s takým nadšencom žijete, určite sa stretávate s otázkou - ako doma uskladniť bicykel? Obzvlášť, pokiaľ  "doma" neznamená rodinný dom ale klasický mestský byt, kde je každý centimeter vzácny. V dnešnom návode sa dozviete ako sa s bicyklom v byte majstrovsky vysporiadať.

 

Bicykle sú skvelé - vďaka nim sa môžeme premiestniť z bodu A do bodu B, a to bez obáv z dopravnej zápchy. Na bicykloch športujeme, chodíme na výlety do prírody a užívame si vďaka nim voľné chvíle. Dnes sú, dokonca, také populárne, že už aj v našich zemepisných šírkach nie je problém nájsť množstvo turistických cyklotrás a mestských cyklochodníkov. V meste nájdete i dostatok stojanov na bezpečné odparkovanie bicyklov. Čo ale s dvojkolesovým tátošom doma? Pokiaľ nemáte pivničné priestory, povalu alebo garáž, môže byť jeho uskladnenie tvrdý oriešok. Máte ale niekoľko jednoduchých možností ako sa s ním popasovať, či už ho chcete schovať úplne, alebo s ním pracovať ako so súčasťou interiéru.

1. Priznajte farbu

Najjednoduchší spôsob ako doma schovať bicykel je ... neschovávať ho vôbec! Jednoducho z neho spravte súčasť interiéru. Môžete ho vystaviť pomocou špeciálnych úchytných systémov na bicykle alebo zapojiť fantáziu a použiť vhodný nábytok, pôvodne určený na iný účel. Využite napríklad rôzne policové systémy nad posteľ alebo skrinky nad práčku. No a tí najkreatívnejší cyklisti si môžu vyrobiť DIY úchytky a svoj bicykel vystaviť na stene ako dekoráciu. Pre dokonalý efekt môžete celú scenériu ešte vyšperkovať doplnkami, ktoré budú s bicyklom farebne ladiť. 

 

 

2. Kamufláž

Možno je Váš partner zanieteným milovníkom horskej cyklistiky, no už menším priaznivcom okamžitej očisty bicykla. Alebo jednoducho máte pocit, že bicykel by narúšal Váš interiér. Tak či onak, bicykel môžete v interiéri jednoducho ukryť pred zrakom vás i vašich hostí. Možno ste ani netušili, že všetko potrebné sa vo vašom byte už nachádza. Ak máte dostatočne veľkú miestnosť, akou je pracovňa alebo hosťovská izba, poslúži väčšia skriňa, ktorú jednoducho neprisuniete úplne k stene. Priestor, ktorý necháte voľný, môžete potom použiť ako stále parkovacie miesto pre bicykel. Dominantou vašej chodby sú veľké vstavané skrine s policami? Výborne. Stačí vybrať pár políc, aby ste vytvorili dostatočne veľký priestor pre vertikálne uskladnenie bicykla. Ak nemienite z bicykla priznať ani kúsok, pomôže záves

Uskladnenie bicykla v byte sa hneď zdá jednoduchšie, však? Snáď si aj vďaka týmto šikovným tipom maximálne užijete tohtoročnú cyklistickú sezónu. Prajeme veľa šťastných kilometrov!

 

 

 

 

 

Čerstvé novinky zo sveta bývania a dizajnu?

Inšpirácie pre krásny interiér môžu zaklopať i na dvere vášho domova, otvoríte?