Rady,tipy, triky
„5 drobností pre jesennú domácu pohodu“
evilia.sk
05.10.2017
  • 5 horúcich interiérových trendov za facku

    Trendy v interiéroch, rovnako ako vo všetkom, majú okrem kladov i odvrátenú stranu. Tou je ich dočasnosť. Niet…

  • 5 dôvodov, prečo piecť medovníky práve teraz + recept

    Vianoce sa síce zvyknú nazývať i sviatkami pokoja ale dnes nám znie povedomejšie skôr slovné spojenie "vianočn…

Opadané šuštiace lístie, hrejivé šály, stromy hrajúce všetkými farbami a prvé horúce gaštany - jesenné prechádzky skrátka milujeme všetci. Dá sa ale preniesť pohodová atmosféra tohto ročného obdobia i do interiéru? Dá! S týmito 5 jednoduchými tipmi si užijete jeseň i počas daždivých dní, u vás doma.

 

 

1. Čaj o piatej

Bylinkový čaj, horúca čokoláda alebo voňavá káva - nič nezohreje lepšie. Teplé nápoje ale okrem tela zahrejú i na duši a vykúzlia tú správnu jesennú atmosféru. Na to, aby ste si svoju šálku čaju doma úplne vychutnali, nemusíte byť zasvätení do majstrovstva čajového obradu. Stačí kvalitný základ pre nápoj, obľúbená šálka a pár minút pri dobrej knižke, rozhovore alebo meditácii. S každým dúškom potom pocítite, ako sa do vás vlievajú pozitívna energia a nové sily. 

 

 

2. Svetielka

S prichádzajúcou jeseňou sa vonku skôr stmieva a všetko zrazu plynie v pomalšom tempe ako v lete. I u vás doma máte na výber z viac možností ako úplnej tmy a prenikavého svetla stropnej lampy. Najprirodzenejším svetelným zdrojom, ktorý okamžite navodí príjemnú, pohodovú atmosféru, sú sviečky. Nie je náhoda, že národ, ktorý ročne minie najviac sviečok, sú práve Dáni, ktorí  "vymysleli" HYGGE.

 

 

3. Pelíšky

Nie, pelíškami nemyslíme legendárny český film, ten si šetrite na Vianoce. V tomto ročnom období máme tendenciu sa zababušiť do pletených šálov, i keď vonku ešte nie je treskúca zima. Prečo? Pretože sú mäkké, príjemné a zahrejú i na duši. Zadovážte si domov na sedačku alebo kreslo pletenú deku, po ktorej môžete siahnuť vždy, keď budete mať pelíškovú náladu. 

 

 

4. Jeseň, všade kam sa pozrieš

Viete, čo je na jesenných prechádzkach najkrajšie? Predsa jej farby! Toto ročné obdobie hrá všetkými odtieňmi červenej, oranžovej, žltej, hnedej i zelenej. Máte doma množstvo vankúšov alebo váz v horčicovej, žltej alebo bordovej farbe? Výborne. Ak nie, je najvyšší čas to zmeniť. Ak chcete, aby bol váš jesenný interiér absolútne dokonalý, oživte i biele steny plagátmi, obrazmi alebo keramikou. Nezabudnite ich však poriadne upevniť, aby neopadali ako to lístie... :)

 

 

5. Voňavé dobroty

Plavková sezóna je síce definitívne preč, ale má to i niekoľko pozitív. Asi najväčším je, že si viac nemusíme strážiť každé deko, ktoré je na pláži nemilosrdne vidieť. A i preto si na jeseň môžeme dopriať sladké pokušenie, ktoré sme si v lete odopierali. Upečte si koláč, ktorý bude nielen chutný, ale zároveň vám bude doma  celý víkend rozvoniavať. Škorica, klinčeky, perníkové korenie? Koreniny zmiešajte so sezónnu úrodou mrkvy, jabĺk alebo cukety a voňavá jesenná mňamka bude razom na stole, aspoň na chvíľku :). 

 

 

 

Čerstvé novinky zo sveta bývania a dizajnu?

Inšpirácie pre krásny interiér môžu zaklopať i na dvere vášho domova, otvoríte?