Rady,tipy, triky
„Farby v interiéri - ŽLTÁ“
Zuz
04.05.2017
  • Kvety v interiéri 5krát inak

    Kvety a rastliny v interiéri milujeme všetci. Bez ohľadu na štýl, v akom máme náš byt zariadený, z neho totiž…

  • Bicykel v byte? Jasné!

    Či už sami patríte k nadšeným cyklistom, alebo s takým nadšencom žijete, určite sa stretávate s otázkou - ako…

Vhodne používať farby v interiéri je jednou z najnáročnejších úloh pri zariaďovaní bývania. Nečudo preto, že väčšina ľudí volí pri zariaďovaní domácnosti overenú klasiku farebnej škály – čiernu, bielu a zemité farby. V interiéri sa však nemusíte báť ani výrazných farieb. Dnes vám prezradíme ako si poradíte so sviežou žltou.

 

Žltú farbu môžete doma použiť dvomi spôsobmi – ako detail, ktorý dodá vášmu inetriéru svieži akcent alebo ako dominantný prvok miestnosti.
1.    Detail
Interiér môžete jednoducho oživiť doplnkami v žltej farbe akými sú vankúše, vázy, prestieranie alebo koberčeky. Tieto dekorácie môžu byť jednoducho žlté alebo so vzorom, kde hrá žltá výraznú úlohu – napríklad v kombinácii s bielou a čiernou farbou. Žltá farba vyzerá výborne práve v kontraste s výraznými klasickými farbami ale i tmavšími zemitými farbami, najmä sivou. Pokiaľ teda máte sedačku práve v tejto farbe, pridaním vankúšov v žltej farbe a s čierno-bielym vzorom jednoducho dosiahnete svieži moderný vzhľad celej obývacej izby – navyše s minimálnym rozpočtom. Žlté vázy zas vyzerajú výborne v kombinácii so žltými tulipánmi a takáto dekorácia rozžiari i ten najsmutnejší kút v interiéri. 

2.    Dominanta

Pre odvážnejších alebo bezvýhradných milovníkov žltej farby je ideálnym  riešením pracovať v interiéri s touto farbou ako s nosným prvkom miestnosti.  Ten by mal, až prvoplánovo, upútať na prvý pohľad a  « ukradnúť si » všetku pozornosť návštev. Jednoduchý, navyše finančne pomerne nenáročný, spôsob ako dostať žltú na čo najväčšiu plochu v miestnosti, je vymaľovať nažlto jednu alebo viacero stien v miestnosti. Pracujte s výraznými, sviežimi odtieňmi žltej. Steny v tejto farbe vyzerajú výborne v kombinácii, s už spomínanými, farbami v odtieňoch sivej ale i s čiernou, bielou a neutrálnymi farbami. Nezabudnite na jeden alebo niekoľko menších žltých doplnkov. Veľkú žltú plochu na stene je dobré « rozbiť » niekoľkými nástennými dekoráciami, rôznymi plagátmi, obrazmi, hodinami, poličkami alebo nálepkami. Unikátnosť interiéru môžete v tomtío prípade postaviť i na kontraste dvoch výrazných farieb, napríklad pridaním doplnkov v cyklaménovej farbe. Jedným z najväčších trendov posledných sezón je tiež « osamelý » žltý kus nábytku. Gauč alebo kreslo v tejto farbe sa hodí do každého interiéru, stačí ak jeho dizajn prispôsobite zvyšku zariadenia v miestnosti.
Dúfajme, že sme vás v dnešnom článku presvedčili, že i výrazná farba, akou je žltá, nemusí byť pre váš interiér ale naopak, najlepší priateľ.

 


 

 

 

Čerstvé novinky zo sveta bývania a dizajnu?

Inšpirácie pre krásny interiér môžu zaklopať i na dvere vášho domova, otvoríte?