Rady,tipy, triky
„Zariaďte si byt ako seriáloví Priatelia !“
evilia.sk
28.03.2017
  • Ako zvýšiť efektivitu práce?

    Vedeli ste, že Slováci v práci strávia v priemere asi 1997 hodín ročne ?  To už určite stojí za pokus si praco…

  • Kvety v interiéri 5krát inak

    Kvety a rastliny v interiéri milujeme všetci. Bez ohľadu na štýl, v akom máme náš byt zariadený, z neho totiž…

Dej legendárneho sitcomu z 90tych rokov sa odohráva väčšinou v interiéri dvoch susedných bytov. Bývaním Priateľov sa teda môžete poľahky inšpirovať i pri zariaďovaní vlastného domova. Dnes sa pozveme na návštevu do dievčenského bytu Priateľov.

 

O enormnom úspechu seriálu svedčí i vtedajšia odmena pre hlavných protagonistov za jednu dokončenú epizódu – rovný 1 milión amerických dolárov. Monica, Rachel, Phoebe, Ross, Chandler a Joey sa celých desať rokov s divákmi stretávali v obývačkách, aby ich rozosmiali. O kultovosť seriálu sa postarali nielen výborní herci, ktorí si separátne neskôr zahrali i v celovečerných holywoodskych trhákoch, ale i prepracovaný scenár a nekomplikovaná no šikovná situačná komika. Okrem legendárneho oranžového gauča v imaginárnej kaviarni Central Perc sa väčšina interiérových scén nakrúcala v byte, kde bývali seriálová Monica s Rachel alebo “oproti“ u Chandlera a Joeyho.  

 

Až prehnane pedantná Monica a ľahkomyselná Rachel – hoci ich spolubývanie sa môže javiť ako vopred odsúdené na neúspech, fungovalo. A rovnako ladilo i čo sa týka zariadenia interiéru. Ten je v sitcome vždy čistý, no nikdy nie prázdny. Centrálnu časť bytu tvorí kuchyňa spojená s obývačkou, takže ak máte dispozične podobne riešený byt, máte z polovice vyhrané. Na stenách sa striedajú, v 90tych rokoch veľmi obľúbené, pastelové odtiene fialovej, zelenej, ružovej a tyrkysovej. Takto sfarbená aspoň 1 stena v interiéri Vás k bývaniu à la Monica a Rachel priblíži míľovými krokmi. Rôzne farby zároveň poslúžia i ako odlíšenie kuchynských a obývacích priestorov. Ďalším deliacim prvkom sú priznané drevené podpery. Ak ich nemáte, rovnako dobre poslúžia i falošné – v seriáli predsa boli tiež iba kulisy. V kuchyni využijete akékoľvek staré linky, ktoré jednoducho oživíte náterom farby v netradičnom odtieni. Klasický drevený okrúhly stôl potom stačí doplniť rôznymi stoličkami. Tie sú nielen finančne dostupné, ale aktuálne i veľmi trendy. Monica ako šéfkuchárka mala vždy v kuchyni vystavené svoje drahocenné panvice a hrnce, preto sa nebojte ich i vy umiestniť do otvorených políc, či zavesiť nad pracovnú dosku. Samozrejme, iba tie čisté.

       

Obývacia časť seriálového bytu je koncentrovaná na štvoruholníkovej základni – klasickom pastelovom koberci s motívom kvetov a tmavým ohraničením. Zariadenie v dievčenskej obývačke je veľmi praktické. Pri stene sa nachádza komoda s reproduktormi, televíziou a kvetmi, ktoré celé zátišie oživia. Na protiľahlých bočných stranách koberca sú umiestnené dve pohodlné kreslá a elegantná podnožka. Presne uprostred koberca sa nachádza štvorcový drevený stôl na nožičkách a viac ako iba pomyselnú bariéru medzi kuchyňou a obývačkou tvorí veľký svetlý gauč.  Monica nikdy nezabudla cez gauč prehodiť vzorovanú deku a poriadne ponatriasať množstvo vankúšov, ktoré na ňom mala vystavené. Po stranách gauča sa v seriálovej obývačke nachádzajú príručné stolíky, ktoré sa odlišujú na prvý pohľad materiálom i rozmermi. Ako to už v dievčenských bytoch býva zvykom, bytovými doplnkami sa ani tu nešetrilo. Dekoratívne misy, lampy a lampičky, svietniky, plagáty a obrazy - to všetko dokresľovalo svojrázny charakter ústredného interiéru tohto sitcomu, ale zároveň i umocňovalo divácky dojem, že sa jedná o skutočne obývaný priestor. Tvorcovia dokonca nezabúdali obmieňať ani fotografie na chladničke.

Tento interiér pôsobí eklekticky, hravo, a zároveň moderne, sviežo a trendy. Odporúčame inšpirovať sa ním najmä kreatívnym čitateľom, ktorí nemajú radi sterilné prostredie ale naopak, milujú interiéry s « dušou ». Ale pozor ! V takto zariadenom byte sa nebudete cítiť ako doma iba vy, ale i všetci vaši priatelia a návštevám sa od vás bude iba ťažko odchádzať.

                                        

    

Zdroj Title Photo : http://brunasc.deviantart.com/art/Friends-026-275813131

 

Čerstvé novinky zo sveta bývania a dizajnu?

Inšpirácie pre krásny interiér môžu zaklopať i na dvere vášho domova, otvoríte?