Rady,tipy, triky
„Zariaďte si doma útulný kútik podľa blogerky Mišky!“
Miša Švarová
08.12.2017
  • 5 dôvodov, prečo piecť medovníky práve teraz + recept

    Vianoce sa síce zvyknú nazývať i sviatkami pokoja ale dnes nám znie povedomejšie skôr slovné spojenie "vianočn…

  • Veľký sprievodca interiérovými trendami pre rok 2018

    Na Nový rok zvykneme bilancovať plusy a mínusy toho uplynulého a dávame si predsavzatia, ktoré podľa nás urobi…

Azda najskloňovanejším výrazom uplynulého roka bolo slovo "hygge". Radi by ste si doma vytvorili pohodovú atmosféru na dánsky spôsob? Nemusíte si hneď reorganizovať celý byt. Blogerka Miška vám prezradí, ako si doma jednoducho zariadiť útulný kútik.

 

Neviem, ako je to u vás, ale pre mňa a moje okolie je 6-7 týždňov od začiatku Novembra do polovice Decembra to najhektickejšie obdobie v roku. Vonku chladno a nevľúdne,až to človeka núti niekde zaliezť a ani oko neotvoriť. Čo s tým? Vytvorte si doma útulný kútik - oázu oddychu a pohodovej atmosféry!
V tomto období sa, celkom nerozumne, hrnieme do prípravy stratégií na celý budúci rok, do fakturačných uzávierok a do milióna dôležitých vecí, ktoré treba do konca roka bezpodmienečne uzavrieť. Do toho zháňame darčeky, stojíme v nekonečných radoch v potravinách a nadávame v permanentných zápchach. A tak som nesmierne rada, keď mi večer zostane chvíľka pre seba. Snažím sa myseľ preladiť na pozitívne a inšpiratívne veci a aspoň trocha tak pozdvihnúť svoju večne nervóznu karmu.

 

 

Sadnem si do obľúbeného žltého kresla, očami prebehnem krásne (a trochu gýčové) serepetičky vystavené na servírovacom stolíku hneď vedľa. Nakúpila som ich čisto pre potechu oka, hoci normálne nie som zástancom "lapačov prachu". Tu sa mi však minimalizmu akosi nežiada. Zapálim sviečku, na mobile ťuknem na Instagram a surfujem naprieč dokonalou virtuálnou realitou. Pozriem sa, aké fotečky popostovali naši slovenskí blogeri a mrknem aj na mega inšpiráciu zo zahraničia. Dokonale vytesňujem akékoľvek negatívne informácie, alebo dokonca správy. Brŕ. Nasadím si ružové okuliare a chcem vnímať iba pekné veci.

 

 

K jesenno - zimnému relaxu patrí nejaký ten teplý nápoj. Najradšej by som pila hektolitre horúcej čokolády, ale s ohľadom na líniu je to, žiaľ, zvyčajne niečo menej kalorické. Tieto leopardie šálky som v obchode obzerala dva krát, a vždy sa mi zdali pridivoké. Nakoniec som si však s nimi urobila radosť. Na počudovanie, aj mojej silnejšej polovičke sa páčia. Vykúzlia mi dobrú náladu kedykoľvek sa na ne iba pozriem.

 

 

To, že môj kútik má asi naozaj dobrú energiu, otestovala Ginka. Huňatý koberec je jej obľúbené miestečko. Leží tam prakticky stále, aj keď v kresle práve nikto nesedí. A keď si do neho niekto sadne, je odtiaľ priam "nevyhnateľná". Skúšali sme to pri fotení ale vrátila sa toľkokrát, že sme rezignovali a fotili aj s ňou.

 

 

Ak sa však rozhodnete pre kúpu podobného útulného ušiaka do vašej domácnosti, rátajte s tým, že jeden nie je nikdy dosť! :). Tento "môj" je jednak veľmi často obsadený (nebudem prstom ukazovať), a jednak vytvára tak príjemné miestečko, že si chceme podobné vytvoriť aj na inom mieste v byte. Už iba vyberiem farbu ... :)

 

Čo najviac príjemných zimných večerov prajem!


Miša z blogu Módny tucet.

 

 

Zariaďte si útulný domáci kútik podľa blogerky Mišky!
   

 

Čerstvé novinky zo sveta bývania a dizajnu?

Inšpirácie pre krásny interiér môžu zaklopať i na dvere vášho domova, otvoríte?