Rozhovor
„Ako býva odborníčka na bývanie“
Zuza
15.05.2017
  • Ako býva novodobá cukrárka

    Život « millenials », súčasnej mladej generácie, sa líši od života, aký viedli ich rodičia v rovnakom veku. Ka…

  • Ako býva lekárnik & frontman skupiny Swanbride

    Matej Rafa je v slovenských umeleckých kruhoch známou postavou, a ako líder známej hudobnej skupiny Swanbride,…

Dennodenne Vám prináša inšpirácie a rady ako si zariadiť ten najkrajší domov. V náplni práce má i sledovanie najnovších interiérových trendov a spoluprácu s trendsettermi a dizajnérmi. Ako býva Nina Waldeckerová, Online & Brand marketérka obľúbeného Bonami, si môžete prečítať v dnešnej inšpirácii.

 

Nina ty si síce vyštudovala VŠE v Prahe, ale k umeniu a estetike si mala blízko vždy – ako fotografka a neskôr i ako marketérka v oblasti fashion. Ako si sa dostala k home&decor ? Čím ti učarovala téma bývania a značka Bonami ?


Interiérový dizajn ma bavil už dlhšie a Bonami bolo jedným zo zdrojov, ktorý mi prinášal inšpiráciu. Odoberala som každý deň Newsletter - emailový leták na každodennú inspiráciu - a pozerala na nové kúsky. Intenzívne som ho začala riešiť, keď sa nám vyskytla možnosť kúpiť byt. Vtedy som reálne začala kresliť, plánovať a vyberať. Téma bývania je krásna -  je to vyjadrenie a odraz samého seba, z domova to všetko začína a človek sa tam vždy na konci dňa vracia. Je krásne tvoriť domov a cítiť sa tam ako doma.

 

 

Väčšina ľudí si v práci prezerá interiérové inšpirácie iba ukradomky a ty máš sledovanie najnovších trendov v bývaní priamo v popise práce - to znie ako práca snov, aj keď veľmi zjednodušene opísaná..  Čo všetko obnáša pozícia online & brand marketéra pre značku, ktorá na náš trh prináša krásny nábytok a dekorácie ? Čo ťa na tvojej práci baví najviac?

Online & brand marketér je osoba, ktorá buduje značku, povedomie o značke za pomoci rôznych spoluprác s blogermi, influencermi a známymi osobnosťami. Taktiež sa stará o sociálne média a tvorí rôzny kreatívny obsah. Bonami je lovebrand, preto sa snažíme to robiť krásne, a to je zároveň to, prečo to robím rada. Je to kreatívne, rôznorodé a edukatívne. Táto oblasť je veľmi rýchlo rozvíjajúca sa, a preto sa nestane, že človek zažíva stereotyp a nudu :)

 

Pamätáš si ešte na svoju detskú izbu ? Ako vyzerá detská izba budúcej odborníčky na bývanie ?

Pamätám a nikdy na moju detskú izbu nezabudnem. Nebolo to nič extra, samé plagáty obľúbených chlapčenských skupín ako Blue, Backstreet Boys alebo Lunetic, strašný neporiadok a veľmi veľa zbytočností. Určite nič nenasvedčovalo tomu, že raz budem milovať škandinávsky minimalizmus.

 

Teraz máš svoje prvé vlastné bývanie, podľa čoho si si byt vyberala ? Čo by si podľa teba mali ľudia pri zariaďovaní prvého vlastného bývania všímať ?

Mne učarovali na prvý pohľad veľké okná v každej miestnosti, svetlosť a jednoduchosť. Zároveň sme tak totiž mali možnosť  vytvoriť si bývanie podľa vlastných predstáv. 

 

 

Pri prvom vlastnom bývaní väčšine mladých ľudí nezostane rozpočet na okamžité kompletné zariadenie bytu. S akým zariadením by podľa teba mali začať ?

My sme, napríklad, ako prvú vymýšľali a plánovali kuchyňu, tá je nevyhnutná, aby ste mohli v byte fungovať. A potom sme začali hľadať do obývačky na Bonami  sedačku a vhodný konferenčný stolík. Tieto dva kúsky by mali spolu ladiť. Myslím, že sa nám podarilo ich zároveň zladiť i s kuchyňou, ktorú máme spojenú s obývačkou. Pokiaľ je takto riešený byt, zariadenie kuchyne a obývačky by tiež malo pôsobiť kompaktne. Prvoradý je výber veľkého nábytku, ktorý má praktický účel, priestor zaplní a dodá mu požadované “krivky“. Potom príde na rad skrášľovanie a zútulňovanie bývania. Tu hrajú prím menšie kúsky, ktoré priestor krásne dotvoria a dajú mu ten správny “look”. Šarm novému bývaniu dodá i osvetlenie, ktoré netreba podceňovať.

 

Aký máš doma najobľúbenejší kus nábytku?

Zatiaľ je mojou favoritkou “dubová“ komoda na nožičkách značky Jitona. 

 

 

Všetky interiérové trendy a štýly máš v malíčku, aký štýl uprednostňuješ v súkromí ?

Jednoznačne u mňa vedie hravý, škandinávsky minimalizmus.

 

Obľúbená farba v interiéri?

Biela. Interiér presvetlí, opticky ho zväčší a pomôže navodiť dojem čistých línií.

 

S priateľom ste si byt zariaďovali bez pomoci architekta a je zjavné, že sa Vám vydaril. Máš nejaký tajný tip pre čitateľov, ktorí sa profesionálne nezaoberajú bývaním ale tiež by si to vlastné chceli zariadiť sami ?

Zariaďovanie bytu svojpomocne, bez architekta, je naozaj prekrásna vec. Ste si totiž sami svojím “vlastným pánom“, vyberáte si kúsky iba podľa vlastného vkusu a váš domov potom odráža vašu osobnosť. Takéto zariaďovanie síce trvá o niečo dlhšie, ale výsledok potom rozhodne stojí za to.
Jedno malé odporúčanie ale mám – budete potrebovať veľa odvahy a ešte viac trpezlivosti.

 

 

Prirodzene, drvivú väčšinu zariadenia máš asi z Bonami. Veľa ľudí má dnes ale ešte vždy strach z online kúpy väčšieho nábytku - ako prebiehal ten?

Nakupovať nábytok online je dnes neskutočne jednoduché i praktické. Na jednom mieste môžete vidieť tisíce kúskov a porovnávať jednotlivé kusy a značky. A keď si svoj vysnený nábytok objednáte, tak vám ho ešte aj dovezú priamo domov. Pri kúpe väčšieho nábytku je však veľmi dôležité vedieť presné rozmery. A samozrejme, poznať dobre svoj vlastný vkus. Pokiaľ viete tieto dve veci, môžete začať pokojne vyberať. My s priateľom sme dopredu poznali štýl, v ktorom sme si byt zariaďovali a podľa toho sme jednoducho potom nábytok vyberali.

Zariaďte si byt podľa Niny! Vybrala pre vás tieto kúsky:

     

 

 

Nina Waldeckerová

Nina je 25 ročná Online&Brand marketérka pôvodom zo Slovenska. Študovala na VŠE v Prahe, kde dnes býva a pracuje pre Bonami.  Nina patrí medzi šťastlivcov, pre ktorých je práca zároveň i záľubou – najmä pokiaľ ide o dizajn a sociálne médiá. Rada spoznáva nové kultúry a ľudí, zaujíma ju fotografia,  móda a súčasné umenie. Nina miluje dobré jedlo a kávu, potrpí si na kvalitnú posteľ, poriadok v byte a je zástancom teórie, že každý má možnosť prežiť svoj život presne tak, ako chce. 


 

Čerstvé novinky zo sveta bývania a dizajnu?

Inšpirácie pre krásny interiér môžu zaklopať i na dvere vášho domova, otvoríte?