DIY
„DIY obraz Labka“
Miša Švarová
15.08.2017
  • Jednoduchý DIY - 3D obrázok

    Ďalší skvelý tip na jednoduchú ale zato krásnu dekoráciu do bytu máme pre vás tentokrát od blogerky Evky. Navy…

Blogerka Miška pre vás opäť pripravila návod na krásne DIY. Tentokrát poteší najmä všetkých so štvornohými miláčikmi, ale i tých, ktorí obľubujú osobné bývanie s rukopisom jeho obyvateľov. Našli ste sa v tomto opise? Tak si vyhrňme rukávy, očistime packy a smelo do toho! 

 

Ak je pre vašu rodinu psík nielen maznáčik ale regulérny člen domácnosti, voľba siluety pre tento obraz je jasná. Pokojne ale môžete ako predlohu použiť i ananás, plameniaka, alebo jednoduché tvary, akými sú srdce, či hviezda. Ak ste blázon do typografie, ideálne bude zvoliť siluetu písmena. Najdôležitejšie totiž je, aby sa obraz páčil vám. Nakoniec, dívať sa naň budete najmä vy. 

 

 

Budete potrebovať:

- rám na obraz

- čistý výkres (veľkosť zvoľte podľa rámu)

- kancelársky papier

- farby, zemiak

- nožnice, pravítko

 

 

Postup : 

Siluetu obrázku si nájdete jednoducho na internete a vytlačíte v požadovanom rozmere. Ak chcete väčší obraz, vyskladajte ju z dvoch, či viacerých častí. Siluetu obkreslite a vystrihnite. Nádejní maliari predchádzajúce kroky preskočia a obrysy svojho obrázku si jednoducho nakreslia ceruzkou.

 

 

Keď máte pripravený základ, prichádza na rad naozaj zábavná časť tohto DIY. Pamätáte si ešte na výrobu zemiakových pečiatok na výtvarnej výchove? Výborne. Teraz to oceníte. Celý obraz totiž jednoducho opečiatkujete rôznymi farbami.

 

 

Nebojte sa vrstvenia, ani bláznivých farebných kombinácií. Na bielom podklade obraz krásne vynikne. Do celej výroby môžete dokonca zapojiť aj vášho psíka - stačí ak namiesto obyčajných farieb použijete netoxické, vodou riediteľné. Vo farbách pre deti, určených na maľovanie prstom, môže i váš štvornohý kamarát bez obáv namočiť packy a po obrázku sa "poprechádzať". Na stenu si tak môžete zavesiť unikátny psí "autoportrét". Nezabudnite ale havkáčovi po dokončení diela labky poriadne vyumývať. 

 

Na záver stačí obrázok nalepiť na čistý výkres, vsadiť do rámu a hotovo! Páčilo sa vám dnešné DIY? V spolupráci s redakciou Evilie ho pre vás pripravila Miška z blogu Módny tucet. ( Na obrázku so svojou psou  modelkou :)

 

 

 

 

 

 

Čerstvé novinky zo sveta bývania a dizajnu?

Inšpirácie pre krásny interiér môžu zaklopať i na dvere vášho domova, otvoríte?