DIY
„Vyrobte si dekoratívnu poličku za 1 euro“
Zuzana Michalíková
24.02.2017
  • DIY kvetináč z hypertufy

    Ak ste si doteraz mysleli, že vyrobiť kamenné dekorácie zvládnu iba umelci a kamenári, pravdepodobne ste ešte…

  • Nový šat kúpeľňovej skrinky

    "Ak máte doma starší kus nábytku, ktorý vám už tak celkom nezapadá do konceptu vašej kúpeľne, nie je nutné ho…

Kto hovorí, že pekné veci veľa stoja ? V dnešnom inšpiratívnom návode vám prezradíme ako si vyrobiť trendy nástennú poličku iba za 1 euro. Na jej zhotovenie totiž budete potrebovať iba drevené špachtle a lepidlo. 

 

Špachtle kúpite v lekárňach v balení po 100 ks od 1, 3 EUR. Na lepenie môžete použiť akékoľvek lepidlo vhodné na drevo, no lepiaca pištoľ je najpohodlnejšia a najlacnejšia – spotrebujete lepiace tyčinky za približne 30 centov.

Postup výroby je taktiež veľmi jednoduchý. Najskôr špachtle « nanečisto » poukladajte do formy obdĺžnika, šesťuholníka alebo napríklad hviezdy. Keď budete so šablónou spokojný, môžete opatrne zlepiť jednotlivé strany základne. Potom už stačí naniesť vždy trochu lepidla na rohy útvaru a prilepiť ďalšiu špachtlu. Vrstvením vznikne hĺbka tela poličky. Na záver poličku už iba prelakujte. Ak vám tento postup znie komplikovane, presvedčte sa na vlastné oči v tomto videonávode, že vyrobiť jednoeurovú poličku je rýchle a fantasticky jednoduché. Páčilo sa vám dnešné DIY? Povedzte to lajkom.

 

 

Pre ďaľšie super tipy na jednoduché doplnky a dekorácie nezabudnite sledovať náš facebook !

 

 

Čerstvé novinky zo sveta bývania a dizajnu?

Inšpirácie pre krásny interiér môžu zaklopať i na dvere vášho domova, otvoríte?