„Ktorá komoda je tá pravá?“
Lucia, 24 rokov, Žilina
20.10.2016
  • Bytové doplnky skrášlia váš interiér

    Dekorácie a doplnky sú samotnou čerešničkou interiéru. Skrášľujú a dolaďujú naše domovy a rovnako zvýraznia št…

Komody sú stálicou medzi najobľúbenejšími kusmi nábytku. Niet divu - sú praktické, s množstvom vnútorného úložného a vonkajšieho dekoračného priestoru. Pri výbere tej správnej komody je však dôležité vedieť, do ktorej izby ju chcete umiestniť.

 

Dôležitými kritériami pri výbere komody sú samozrejme výška, šírka, hĺbka, a materiál. Tie volíme tak, aby komoda dispozične i esteticky ladila s našim interiérom.

Komody sa delia na zásuvkovékombinované. Zásuvkové sú vhodné hlavne do spálne, predsiene alebo chodbu, zatiaľ čo kombinované sa využívajú najmä v obývačkách a detských izbách. Do detských izieb sa odporúčajú funkčné a  bezpečné komody (najmä komody z masívu, s priehľadným alebo čírim lakom, ktorý chráni pred mechanickým poškodením).  Zásuvkové komody v spálni slúžia najmä na uskladnenie dámskeho a pánskeho spodného prádla, ponožiek, hygienických potrieb a iných drobností.  Komody sú často označované aj ako bielizníky, práve preto, že sa do nich zvykne ukladať bielizeň. Najvhodnejšími komodami na takýto účel sú zásuvkové komody s dostatočnou hĺbkou zásuviek. Okrem priestoru pre oblečenie môžete v komode uschovať i dokumenty, časopisy alebo cennosti.  V detských izbách v nich môžu mať deti uložené hračky, či školské potreby. Komody je možné kombinovať i do zostáv, a to skladaním dvoch či viacerých kusov na seba alebo vedľa seba.

Komody sa vyhotovujú v rôznych štýloch, môžu mať klasický elegantný, retro alebo napríklad severský minimalistický vzhľad. Záleží teda iba na vašich estetických preferenciách pre aký štýl sa rozhodnete. Mala by však celkovo ladiť s interiérom a pokiaľ nemáte príbytok zariadený v eklektickom duchu, držte sa radšej jednej tendencie, aj keby sa vám kúsok v inom štýle páčil viac. Nakoniec, i na Evilii nájdete množstvo rôznych komod, takže si medzi nimi určite nájdete takú, ktorá sa vám bude nielen páčiť ale bude i skvelou voľbou pre váš interiér.

Čerstvé novinky zo sveta bývania a dizajnu?

Inšpirácie pre krásny interiér môžu zaklopať i na dvere vášho domova, otvoríte?