DIY

„Vyrobte si jedinečnú lavicu do predsiene !“

10.05.2017

Podstatou DIY je vyrobiť za čo najmenej peňazí, čo najoriginálnejší kúsok. A presne taká je aj dnešná inšpirácia. Blogerka Miška Vám tentokrát poradí, ako si z obyčajnej drevenej lavice vyrobíte jedinečný, trendy kus nábytku - presne do vašej predsiene. 

 

Takáto "personalizovaná" lavica skvele poslúži na prezúvanie, ale aj ako odkladací, či úložný priestor. Vďaka slobode, ktorú máte pri výbere farieb, materiálov a vzorov, ju môžete dokonale zladiť so zvyškom interiéru. Vyhrňte si teda rukávy a poďme nato!

 

 

Budete potrebovať:

- jednoduchú drevenú lavicu alebo stolík

- molitan

- látku a gombiky

- farby a štetce

- lepiacu páska

Postup : 

Z molitanu vyrežte sedák s rozmermi vhodnými pre vašu lavicu. Ušiť poťah na sedák zvládne i začínajúca krajčírka, super jednoduchou variantou, "odkukanou" z diy vlogov, je pripevniť látku na molitan jednoducho sponkovačkou alebo dokonca tavnou pištoľou. Takýto klasický sedák potom pozdvihnete na vyššiu úroveň pridaním gombíkov. Prešívané štruktúrované čalúnenia vyzerajú sofistikovane a sú i aktuálnym trendom. Gombíky môžete dať látkou potiahnuť v galantérii alebo na ne vašu látku jenoducho nalepiť. Lepiacou páskou vytvorte na lavici geometrické vzory, ktoré chcete vyfarbiť. Farby voľte tak, aby všeobecne ladili so zvyškom vášho interiéru alebo s konkrétnym kúskom. Tip Mišky - zlaďte farby s kobercom. 

 

 

Tak čo, skúsite toto DIY? Nezabudnite sa nám s vašimi výtvormi pochváliť na našom FB a Instagrame! 

 

 Dnešnú DIY inšpiráciu pre Vás pripravila Miška z blogu Módny tucet v spolupráci s redakciou Evilia.sk.