„Ako zvýšiť efektivitu práce?“
Zuz
21.02.2017
  • 10 feng shui tipov ako nájsť lásku

    Tohtoročný Valentín je za nami a mnohí nezadaní si pravdepodobne vydýchli, s predsavzatím, že ďalší sviatok za…

  • Zariaďte si byt ako seriáloví Priatelia !

    Dej legendárneho sitcomu z 90tych rokov sa odohráva väčšinou v interiéri dvoch susedných bytov. Bývaním Priate…

Vedeli ste, že Slováci v práci strávia v priemere asi 1997 hodín ročne ?  To už určite stojí za pokus si pracovisko skrášliť, a tým si čas strávený v práci aspoň trochu spríjemniť a zároveň zefektívniť. 

 

Hlavne prakticky

Myslite nato, že v danom priestore musíte byť schopný pracovať bez rušivých elementov alebo napríklad  bolesti chrbta, a to prevažnú časť dňa. Na nepohodlnú dizajnovú stoličku alebo prehnané dekorácie teda radšej rýchlo zabudnite. Naopak, organizéry v akejkoľvek podobe, sú vítané. Vaše pracovisko bude vďaka ním prehľadnejšie, čistejšie a teda i príjemnejšie. Pri výbere organizérov môžete byť navyše kreatívni – rôzne si ich dozdobiť, či dokonca vyrobiť. Namiesto nudných kancelárskych organizérov môžete použiť napríklad rôzne dekoratívne misky, papierové sáčky a podobne.

 

Podprahové vnímanie

Možno celý deň sústredene pozeráte na monitor počítača ale váš mozog má väčší záber, vníma najmä stenu, ktorá sa nachádza za monitorom a taktiež jeho okolie. Firemný kalendár plný pracovných termínov a plánov je  možno neodmysliteľnou súčasťou a jedinou dekoráciou i vašej pracovne. Nezaškodí ale, ak jej dodáte trochu « uvoľnenej » atmosféry napríklad jemnou nástennou dekoráciou v neutrálnych farbách. Pracovný priestor si jeddnoducho personalizujte pridaním osobného elementu – môže to byť akýkoľvek predmet, pokojne i obľúbená šálka na kávu. Fotky najbližších alebo dovolenkové momentky možu na prvý pohľad pôsobiť ako klišé ale podvedome vám navodia príjemnú náladu. Podľa vedcov sú navyše skvelým motivačným faktorom – pripomínajú, prečo alebo pre koho sa snažíte dosahovať v práci tie najlepšie výsledky.

 

Naturálne

Štýl v akom si kanceláriu zariadite, je na vašich preferenciách. Niekto má rád industriálny minimalizmus, iný all white priestory a ďaľší zas uprednostňuje prírodné materiály. Kúsok prírody by ste si ale mali na pracovisko priniesť nech už obľubujete akékoľvek interiéry. Dôvod je jednoduchý – na stole máte pravdepodobne monitor, klávesnicu, telefón, možno tlačiareň a ďaľšie prístroje. Jednoduchý kaktus alebo sukulent prinesie do interiéru nielen trochu zelene ale i prírodný element, ktorý vaše technikou preplnené pracovisko zharmonizuje. Tieto typy rastlín navyše nie sú náročné a pokojne prežijú i predĺžený víkend či dovolenku.

- A tie by ste si mali dopriavať pravidelne, pretože zrelaxovaný a od práce odpočinutý organizmus pracuje najefektívnejšie.

Čerstvé novinky zo sveta bývania a dizajnu?

Inšpirácie pre krásny interiér môžu zaklopať i na dvere vášho domova, otvoríte?